O Annie

Anna Żebrowska – urodziła się i wychowała w Dusznikach-Zdroju, obecnie mieszka we Wrocławiu. Śpiewa od jedenastego roku życia.

Występowała na jednej scenie m.in. z:
Gruzińskim Narodowym Zespołem Wokalnym „Batumi”
Kabaretem Elita
Danutą Błażejczyk
Justyną Steczkowską
Ewą Kuklińską
Hanną Banaszak
Stanem Borysem
Krystyną Sienkiewicz
Violettą Villas
Kazimierzem Kowalskim
Bogdanem Trojankiem i jego zespołem cygańskim Terne Roma
Izabelą Trojanowską
Robertem Rozmusem
Sławkiem Wierzcholskim
Tomaszem Szwedem
Waldemarem Ochnią

Poprzedzała koncerty takich artystów jak:
Zbigniew Wodecki
Maryla Rodowicz
Joanna Rawik
Perfect
Budka Suflera
Natalia Kukulska
Andrzej Rybiński
Krystyna Giżowska
Czerwone Gitary

Anna Żebrowska jest członkiem SAWP

Występowała m.in. w filmach realizowanych dla TVP, koncertowała w Gruzji, na Słowacji, w Niemczech, na Zamku Królewskim oraz Zamku Wilanowskim w Warszawie, w sopockiej „Operze Leśnej”, brała udział w koncertach Polskiego Radia. Radia Dla Ciebie. Gość Międzynarodowego Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn w Sopocie. Jest członkiem warszawskiegoSAWP (Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych) oraz Moniuszkowskiego Towarzystwa Kulturalnego w Kudowie-Zdroju. Występowała w ramach kudowskiego Festiwalu Moniuszkowskiego oraz wrocławskiego Festiwalu Wratislavia Cantans.

Anna Żebrowska jest członkiem Moniuszkowskiego Towarzystwa Kulturalnego w Kudowie-Zdroju

Anna Żebrowska przygotowuje obecnie swoją pierwszą autorską płytę. Znajdą się na niej premierowe piosenki napisane m.in. przez Seweryna Krajewskiego, Jacka Cygana, Andrzeja Rutkowskiego, Krzysztofa Dzikowskiego i innych polskich twórców.

Zapraszamy na stronę główną, aby zapoznać się z ofertą programów artystycznych Anny Żebrowskiej.
Aby obejrzeć relacje z koncertów w latach ubiegłych, w lewym menu „Koncerty 1991-2019” proszę kliknąć „Wybierz kategorię” i przejść do interesującego Państwa roku. Poszczególne działy są w trakcie uzupełniania o materiały foto/video.„[…] Piosenkarka lubi utwory, które mają melodię, dobry tekst, niosą z sobą pewien nastrój i które można poddać artystycznej interpretacji.

Piosenkarka, dysponując szeroką skalą głosu […] nadała utworom własną, ciekawą interpretację, starając się jednakże, aby nie odbiegała ona zbytnio od znanych dobrze pierwowzorów. Niektóre piosenki uzupełnione były wokalizą pokazującą duże możliwości głosowe artystki.

Każdy utwór w jej wykonaniu to wypieszczone, dopracowane wokalnie i aktorsko studium. Interpretacja Anny to nie tylko obszar wokalny, ale także aktorski. Artystka znakomicie potrafi wczuć się w atmosferę i nastrój utworu i poprzez swoją interpretację przekazać ten nastrój słuchaczom. Przy czym chodzi nie tylko o interpretację piosenki w sensie muzycznym czy wokalnym. Wokalistka potrafi z wyczuciem i delikatnością stronę wokalną utworu dopełnić grą ciała, mimiką czy gestem. […]

Artystka potrafi grać nastrojem i świetnie przekazywać go publiczności. W jednym utworze potrafi zasmucić by w kolejnym […] eksplodować radością i rozbawić. Swoimi interpretacjami mogłaby ubiegać się o „podium” na niejednym konkursie piosenki aktorskiej […].”

Fragment recenzji po koncercie „Rendez-vous z Violettą…” w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Źródło: http://portalik24.pl/kultura/5914-krotka-recenzja-z-recitalu-anny-zebrowskiej-pt-rendez-vous-z-violetta