SPOTKANIA Z LUDŹMI SZTUKI

Na swojej drodze artystycznej Anna Żebrowska miała przyjemność spotkać się m.in. z:

 

piosenkarką Violettą Villas, jedną z największych polskich artystek, zwaną „białym krukiem” wokalistyki światowej


piosenkarzem Edwardem Hulewiczem (m.in. „Za zdrowie pań”, „Serdeczne życzenia”)


aktorką Krystyną Sienkiewicz (role w filmach m.in.: „Pożegnania”, „Rzeczpospolita Babska”, „Jutro premiera”, „Lekarstwo na miłość”, „Milion za Laurę”, „Rodzina Leśniewskich” oraz w serialach, m.in.: „Mistrz i Małgorzata”, „Graczykowie”, „Na dobre i na złe”, „Egzamin z życia”, i in.)


pianistą Szymonem Nehringiem, laureatem I nagrody XV Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel-Avivie, finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie


Hanną Banaszak – piosenkarką (m.in. „Pogoda ducha”, „W moim magicznym domu”, „Samba przed rozstaniem”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, „Ja dla pana czasu nie mam”)


Majką Jeżowską – piosenkarką (m.in. „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Dłonie”, „Rytm i melodia”)


Beatą Maksymow – judoczką


Krzysztofem Ibiszem – dziennikarzem, prowadzącym programy tv, m.in. „Czar par”, „Zostań gwiazdą”, „Życiowa szansa”, „Bar”, „Jak oni śpiewają”, „Taniec z gwiazdami” i in.


Elżbietą Ryl-Górską – śpiewaczką operetkową (sopran), związaną głównie z Operetką Warszawską. Dyplom w klasie śpiewu u Ady Sari uzyskała w 1954 roku. W latach 1954-1982 była solistką Operetki Warszawskiej. Gościnnie śpiewała w Operetce Szczecińskiej, Krakowskiej, Operze Nova i Operze Wrocławskiej. Koncertowała na wielu scenach całego świata, czterokrotnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, wielokrotnie w Niemczech, krajach Beneluxu, krajach byłego Związku Radzieckiego i wielu innych.


Reną Rolską – piosenkarką (m.in. „Złoty pierścionek”, „Na Francuskiej”)


Barbarą Nieman-Rachoń – znakomitą śpiewaczką operową, żoną Stefana Rachonia.

„To wielka artystka o przebogatym, pięknym głosie. Wiele przedstawień z nią śpiewałem i, pomijając sprawę jej niezwykłej urody, to jeżeli chodzi o barwę głosu – jest to głos klasy światowej. Mogła śpiewać wszystko – od piosenek, po arie operowe i operetkowe. (…) Wachlarz jej możliwości jest bardzo rozległy.” – tak wspomina tę znakomitą śpiewaczkę Wiesław Ochman, jej wieloletni partner sceniczny.

„Gdyby wśród miłośników sztuki operowej rozpisać ankietę na temat, która z polskich śpiewaczek posiada najpiękniejszy głos – z pewnością w ścisłej czołówce laureatek znalazłaby się Barbara Nieman – solistka warszawskiego Teatru Wielkiego. Natura obdarzyła ją szlachetnym w brzmieniu sopranem lirycznym, temperamentem aktorskim oraz urodą, co nie jest rzeczą bez znaczenia we współczesnym teatrze muzycznym.” – napisał Bogusław Kaczyński.


Haliną Kowalewską-Mikosą – piosenkarką powojenną


Barbarą Kicińską-Kamińską – piosenkarką powojenną


 

repertuar lat 60., 70., 80. | repertuar autorski | koncerty tematyczne | kolędy