O Annie

„[…] Piosenkarka lubi utwory, które mają melodię, dobry tekst, niosą z sobą pewien nastrój i które można poddać artystycznej interpretacji. Anna Żebrowska, o której śpiewie bardzo pozytywnie wyrażała się sama Violetta Villas, była prawdziwą gwiazdą piątkowego wieczoru w Filharmonii Dolnośląskiej. […]

Piosenkarka, dysponując szeroką skalą głosu […] nadała utworom własną, ciekawą interpretację, starając się jednakże, aby nie odbiegała ona zbytnio od znanych dobrze pierwowzorów. Niektóre piosenki uzupełnione były wokalizą pokazującą duże możliwości głosowe artystki.

Każdy utwór w jej wykonaniu to wypieszczone, dopracowane wokalnie i aktorsko studium. Interpretacja Anny to nie tylko obszar wokalny, ale także aktorski. Artystka znakomicie potrafi wczuć się w atmosferę i nastrój utworu i poprzez swoją interpretację przekazać ten nastrój słuchaczom. Przy czym chodzi nie tylko o interpretację piosenki w sensie muzycznym czy wokalnym. Wokalistka potrafi z wyczuciem i delikatnością stronę wokalną utworu dopełnić grą ciała, mimiką czy gestem. […]

Artystka potrafi grać nastrojem i świetnie przekazywać go publiczności. W jednym utworze potrafi zasmucić by w kolejnym […] eksplodować radością i rozbawić. Swoimi interpretacjami mogłaby ubiegać się o „podium” na niejednym konkursie piosenki aktorskiej […].”

Fragment recenzji po koncercie „Rendez-vous z Violettą…” w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Źródło: http://portalik24.pl/kultura/5914-krotka-recenzja-z-recitalu-anny-zebrowskiej-pt-rendez-vous-z-violetta


Anna Żebrowska – urodzona w Dusznikach Zdroju, obecnie mieszka we Wrocławiu. Pasja do muzyki i śpiewu zrodziła się w niej samoistnie we wczesnym dzieciństwie, zaś w 1991 roku postanowiła świadomie podążać w kierunku uczynienia ze swojej pasji sposobu na życie. Wiele lat pracy nad marzeniami zaowocowało ich realizacją.

Na swoim koncie ma m.in. występy w koncertach Violetty Villas, poprzedzała koncerty Perfectu, Budki Suflera, Natalii Kukulskiej, Nocnej Zmiany Bluesa, Raz Dwa Trzy, Andrzeja Rybińskiego, Krystyny Giżowskiej, Czerwonych Gitar, Maryli Rodowicz, Zbigniewa Wodeckiego, Małgorzaty Ostrowskiej, Stana Borysa i in. Koncertowała m.in. w sopockiej „Operze Leśnej”, podczas medialnej uroczystej gali urodzinowej Casinos Poland w warszawskim Hotelu Marriott, współpracowała m.in. z Polskim Radiem. Radiem Dla Ciebie, Filharmoniami: Dolnośląską i Opolską.

Jej autorskie utwory były prezentowane na antenie Polskiego Radia Wrocław, zdobyła również Nagrodę Publiczności w koncercie „Nocne Spotkania Literacko-Muzyczne” z Elżbietą Adamiak we wrocławskim klubie „Firlej”.

Aktualnie można ją usłyszeć na antenie I Programu Polskiego Radia w audycji prowadzonej przez Kazimierza Kowalskiego – „Noc z Jedynką”.

Zapraszamy na stronę główną, gdzie znajduje się oferta wszystkich koncertów realizowanych bezpośrednio lub pośrednio przez Annę Żebrowską.